Gisar Dış Ticaret
 

Tekstil'de 2018'in daha parlak geçmesi bekleniyor
Haberin Eklenme Tarihi :19 Ocak 2018 Cuma 12:51:00
PDF Yazdır E-mail

 İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, ihracatçıya yeşil pasaport verilmesi, yeni dönem devlet yardımları, Kredi Garanti Fonu (KGF) ve Eximbank'ın finansman ihtiyacına yönelik güçlü ve etkili çözümler gibi ihracatın önünü açan uygulamaların ihracatla büyüyen bir Türkiye tablosu ortaya koyduğunu söyledi.

Gülle, kredi değerlendirme kuruluşlarının Türkiye'nin notunu düşürmesine karşın ihracatçıların daha fazla üretmeye, istihdam sağlamaya ve ihracat yapmaya devam etmesiyle ekonominin büyüdüğünü ifade ederek, "Tekstil ve ham maddeleri sektörü olarak 2017, ihracat rekorları kırdığımız bir yıl oldu. Yıl sonu itibarıyla 10 milyar dolar değerinde ihracat gerçekleştirmiş olacağız." dedi.

Türkiye'nin bu yılın üçüncü çeyreğinde rekor kırarak yüzde 11,1 büyüdüğünü hatırlatan Gülle, imalat sanayi, hizmet sektörü ve ihracatın büyümeye etkisine bakıldığında, Türkiye'nin büyümesinin sağlam temellere dayandığını ve bu büyümenin sürdürülebilir bir yapısı olduğunu gördüklerini kaydetti.

Gülle, "Dolayısıyla 2018 yılında da benzer bir büyüme ve ihracat trendiyle karşılaşacağımızı öngörüyor, ihracat rakamlarımızı daha da yukarı taşıyabilmek amacıyla yeni stratejiler geliştiriyoruz." diye konuştu.


Son Güncellenme Tarihi : 19/01/18 12:51:00   -   Görüntülenme : 5358
 

Haberler Ana Sayfasına Git

 
Tüm Hakkı Saklıdır. © 2024 - Bu Site İçeriği ve Görselleri "Gisar Dış Ticaret" aittir.
Ana Sayfa | Hizmetlerimiz | Neden biz | Haber / Duyuru | Galeri | İletişim

Toplam Ziyaret : 367863 Ortalama : 78.39 Kişi/Gün Bugün : 169 Kişi/Gün
Web Tasarım: Vizly.Com