Gisar Dış Ticaret
 

Özel markalı ürünler sektörü TÜYAP’ta buluşuyor
Haberin Eklenme Tarihi :05 Aralık 2011 Pazartesi 11:19:42
PDF Yazdır E-mail

İSTANBUL (CİHAN)- Dünyada ve Türkiye’de büyüyen özel markalı ürünler sektörü, 8–11 Aralık tarihleri arasında TÜYAP’ta bir araya geliyor. Plat Özel Markalı Ürünler Tedarikçileri Derneği tarafından tertip edilen Private Label Industry 2’nci Özel Markalı Ürünler Fuarı’na Avrupa'dan ve bölge ülkelerinden firmaların da konuk olacağı belirtiliyor.Dünyada 350 milyar dolarlık, Türkiye’de ise 2 milyon dolarlık hacmi olan özel markalı ürünler sektörü, tüketiciye pek çok seçenek vaat ediyor. Perakendeciler nezdinde önemli olan ürünler; öz marka, özgün marka, özel etiket ve market markası olarak adlandırılıyor.

Türkiye’de özel markalı ürünler sektörünün yeni imkanlar ve güç birliği için fuarın önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Plat Özel Markalı Ürünler Tedarikçileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mete Buyurgan, TÜYAP’a muhtelif ülkelerden önemli perakende zincir mağaza yetkililerinin davet edildiğini vurguladı. Türkiye’den bütün dünya ülkelerine kısa zamanda ürün gönderebildiklerini belirten Buyurgan, fuarın ihracat ve üreticilerin emeklerinin karşılığını alması anlamında katılımcılara önemli katkı sunacağını dile getirdi.

Ocak 2011’de geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 47,8 oranında büyüyen özel markalı ürünler sektörü, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gelişerek önemli markaların marketlere girmesine imkan tanıdı.

Özel Markalı Ürünler Sektörü’nün Türkiye’de gelişimini devam ettirmesine katkıda bulunacak Private Label Industry 2'nci Özel Markalı Ürünler Fuarı, 8- 11 Aralık tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’de FOODist 2011 5'inci İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri Fuarı, Horeca İstanbul 2011 otel, Restoran, Kafe, Bar, İkram Sistem ve Donanımları, Mobilya ve Tekstil Ürünleri Sarf Malzemeleri Fuarı ile MAMTEK İstanbul 2011 Mağaza, AVM, Market Sistemleri, Donanım ve Lojistiği Fuarı ile aynı zamanda yapılacak.


Son Güncellenme Tarihi : 05/12/11 11:19:42   -   Görüntülenme : 1165
 

Haberler Ana Sayfasına Git

 
Tüm Hakkı Saklıdır. © 2020 - Bu Site İçeriği ve Görselleri "Gisar Dış Ticaret" aittir.
Ana Sayfa | Hizmetlerimiz | Neden biz | Haber / Duyuru | Galeri | İletişim

Toplam Ziyaret : 112026 Ortalama : 34.07 Kişi/Gün Bugün : 32 Kişi/Gün
Web Tasarım: Vizly.Com